HAVALE - EFT YOLU İLE KURUMUMUZDA BULUNAN HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA PARA GÖNDERME İŞLEMİ HAKKINDA
  01.07.2020

  DUYURU

  Dünya Genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden koronavirüs salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla, hükümlü ve tutuklu yakınlarının postahanelere gitmeden banka hesabı üzerinden havale/eft yoluyla para aktarımı sağlanması gerektiği düşünülmüştür. Bu sebepten dolayı kurumumuzda aşağıda belirtilen hesap numarasına hükümlü ve tutuklular adına 30/03/2020 tarihinden itibaren para kabulü sağlanacaktır.

  BANKA VE ŞUBE ADI: VAKIFLAR BANKASI ÖDEMİŞ ŞUBESİ

  IBAN NUMARASI: TR72 0001 5001 5800 7310 2035 35

  HESAP ADI: ÖDEMİŞ T TİPİ KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU EMANET PARA HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU HAVALE- EFT HESABI

  ŞUBE KODU: 0076

   

   

  DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  1) Adına para yatırılacak Hükümlü ve Tutuklunun Adı Soyadı, TC. Kimlik Numarası, yabancı uyruklu ise yabancı kimlik numarası .

  2) Bulunduğu Ceza İnfaz Kurumunun adı.

  3) Para gönderen kişinin adı soyadı varsa IBAN numarası ve banka adı.

  *Yukarıda 1,2,3. maddelerin bilgilerinin havale eft işlemi sırasında yer verilen açıklama kısmına mutlaka yazılması gerekmektedir.

  4) Kurumumuz tarafından emanet para aktarım hesabına yapılan para aktarımlarının incelenmesi neticesinde yukarıda talep edilen bilgilerin eksik girilmesi nedeniyle para gönderilen hükümlü ve tutuklunun net tespit edilememesi durumunda durumunda; gönderilen miktarın havale/eft yapılan hesaba ya da kişiye varsa banka tarafından kesilecek gönderi masrafları gönderilen paradan karşılanarak iade edilecektir. Parayı gönderen kişinin hiçbir şekilde tespit edilememesi durumunda ise para üzerinde hiçbir işlem yapılmadan para hesapta bekletilecektir.

   

  NOT: Yukarıda belirtilen maddeler kurumumuz AÇIK ve KAPALI kısmı için geçerlidir.

  NOT: Gönderici notuna para yatırılan Hükümlü veya Tutuklunun hangi kısımda olduğu( Kapalı ya da Açık Kısım şeklinde) mutlaka belirtilmelidir.

  Adres

  KAYMAKÇI MAHALLESİ ESELLİ KÜME EVLERİ NO:11/4 ÖDEMİŞ/ İZMİR

  Telefon

  0232 557 20 53 - 0232 557 20 56

  Kapalı Cik Fax: 0232 557 20 58

  E-Posta

  abbodemis.ttkacikisaretadalet.gov.tr