ÖDEMİŞ CEZA İNFAZ KURUMLARI KÜTÜPHANELERİ İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI
  01.06.2021

  ÖDEMİŞ CEZA İNFAZ KURUMLARI KÜTÜPHANELERİ İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI

           

  Adalet Bakanlığımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır. Bu protokol töreninde Sayın Adalet Bakanımız Abdulhamit GÜL beyefendilerin de dile getirmiş olduğu “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” bugün itibariyle Sayın Bakanımız tarafından yapılan ilk kitap bağışı ile tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak başlamıştır.

              Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA ev sahipliğinde düzenlenen kitap bağış kampanyası açılış törenine Ödemiş Kaymakamı Fatih AKSOY, Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ, Cumhuriyet Savcıları Ozan UÇAR ve Bekir TORUN, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Hüsnü KORKMAZ, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan ÖZGE, İlçe Müftüsü Şevki KESİCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ, Aile Sosyal politikalar Bakanlığı Müdüresi Olcay Okyay TAŞDEMİR, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet BAKIRLI, Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Oktay OKUŞ, Ödemiş Şoförler Odası Başkanı Tahir SILAY,  M Tipi Kapalı -Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ahmet SEKİTAŞ, T Tipi Kapalı - Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Atila KURU, Adalet Bakanlığı personelleri ve Ödemiş Halkı katıldı.

              Başsavcı Tuğan SARICA açılış konuşmasında “Ceza infaz kurumlarımızda kitap okuyan insanlar çoğaldıkça, kültürel gelişme gerçekleşecek, eğitim seviyesi yükselecektir. Eğitim seviyesi yükseldikçe bilinçli, doyumlu, mutlu yaşayan insanların sayısı artacaktır. Eğitimin en temel aracı ise kitaptır. Kitap okumayı sevmek, okuma alışkanlığı kazanmak bu anlamda toplumun geleceği ve hükümlü tutuklularımız için çok önemlidir.

            Okuma alışkanlığı kazanan insan; düşünen, fikir üreten, düşündüğünü ifade edebilen, yanlış bilgi ile doğruyu ayırabilen insandır. Hedefimiz yanlış ve doğruyu ayırt edebilen, erdemli, güzel ahlaklı nesiller yetiştirmek ve umutla bakabileceğimiz bir gelecek inşa edebilmektir.” Dedi.

               Konuşmaların ardından Protokolün ve katılımcıların kitap bağışına geçildi. Fotoğraf çekimi ile program sonlandırıldı.

    31 Mayıs 2021 – 16 Haziran 2021 tarihleri arasında Ödemiş Öğretmen Evinde kitap bağışı standına tüm kitapseverleri bekliyoruz.

  Adres

  KAYMAKÇI MAHALLESİ ESELLİ KÜME EVLERİ NO:11/4 ÖDEMİŞ/ İZMİR

  Telefon

  0232 557 20 53 - 0232 557 20 56

  Kapalı Cik Fax: 0232 557 20 58

  E-Posta

  abbodemis.ttkacikisaretadalet.gov.tr